Реторика светлости

Верице Тадић

Милијан Деспотовић, „Реторика светлости Верице Тадић“, Библиотека општине Лучани, Гуча, 2018.

Верица Тадић једини је савремени књижевни стваралац из Драгачева о коме су објављене чак две обимне књиге. Прву потписује критичар и историчар књижевности др Милован Гочманац, другу песник Милијан Деспотовић. Ова друга управо је изашла из штампе. Оба аутора високо оцењују обиман стваралачки опус Верице Тадић, песника, прозног писца, афористичара и есејисте. И док др Гочманац анализира, процењује и оцењује књиге Верице Тадић, Деспотовић не заобилази ни њена остварења публикована у листовима и часописима, па и преводе на више страних језика. Све у свему, Деспотовићева књига свеобухватнија је пошто садржи и основне биографске и библиографске податке Верице Тадић.

Copyright © 2018, Библиотека општине Лучани, Гуча. All Rights Reserved.