Via-i-Krivaa

Јовиша М. Славковић и Зоран Маринковић, „ Вича и Кривача“

Славковић и Маринковић, исписали су историјат ових драгачевских насеља, којима је , судећи по знамењима прошлости, живот у континуитету трајао од праисторије, до нашег доба. Истина, неки векови су затамњени, али сачувана предања одводе трајање живота у овим насељима у далеку прошлост. Подсетили су и на знамените људе из ових насеља , све од легендарног Реље од Пазара, од кога су сачувани остаци његовог двора. Нису заборавили ни чињеницу да се део данашње Виче, по називу гаји, помиње и жичкој повељи краља Стефана Првовенчаног. Да друге не помоњемо, а то је читава галерија истакнутих Вичана и Кривачанаца. Нема никакве сумње да ће ова монографија бити драгоцена дружбеница, не само Вичана и Кривачанаца, већ и њихових потомака, али и других знатижељника.

Copyright © 2019, Библиотека општине Лучани, Гуча. All Rights Reserved.