Posveenice-Svetom-SaviНика –Никола Стојић и Радован М. Маринковић, „Посвећенице Светом Сави“

“Посвећенице Светом Сави“, нова књига песама коју потписују Ника –Никола Стојић и Радован М. Маринковић, различито певајући на исту тему, најпре подсећа на молитве Светом Сави, које оба песника изричу као молбе овоме великом и аутентичном свецу српског народа. Колико се зна, Стојић и Маринковић, наши сабораши, први су српски песници који су о Светом Сави објавили посебну песничку књигу : узвишену, молитвену, химничну, посвећену нашем највећем духовнику, просветитељу, књижевнику, дипломати, државнику, инспиратору и првоучитељу наше, српске православне духовности. Аутори и издавач на стваралачки начин доприносе  обележевању осам векова аутокефалности Српске православне цркве.

Радован М. Маринковић :“ Савин гроб у Милешеви“ :

И празан ,

Свети гроб у Милешеви манастиру

зубља је наших векова.

У његовом анђеоском миру

глас молетвених благослова

вечи наду у божанско спасење

за свако српско светосавско поколење.

Copyright © 2024, Библиотека општине Лучани, Гуча. All Rights Reserved.